Kategorie
Najnowsze komentarze
Sonda wakacyjna

Gdzie byłeś w ostatnie wakacje?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia

2Najgorszym rozwiązaniem w przypadku pożyczania jakichkolwiek pieniędzy jest nadmiernie obciążanie swojego budżetu tego rodzaju zobowiązaniami finansowymi. W związku z tym, jeśli tylko mamy taką możliwość powinniśmy w tym względzie decydować się na branie kredytów, czy pożyczek jedynie w ostateczności. Obecnie można między innymi w coraz większym stopniu obserwować trudności w spłacaniu kredytów prze klientów banków. W tym względzie bardzo często osoby takie znajdują się w tak zwanej spirali zadłużenia. Jest to sytuacja, w której pozyskujemy znacznie mniejsze dochody, niż spłacamy odsetki od kapitałów pożyczonych. Oczywiście z takiej sytuacji jest bardzo ciężko wybrnąć.

Najczęściej znajdujemy się w niej, gdy decydujemy się na branie kolejnych kredytów na spłatę już posiadanych. Nie jest to dobre rozwiązanie. Znacznie lepiej jest posiadając jedne kredyt, z którym mamy problemy, jeśli idzie o jego spłatę decydować się choćby na negocjacje z bankiem. Bardzo często w takim przypadku uda nam się między innymi zmniejszyć ratę, albo na jakiś czas zawiesić spłatę takiego zobowiązania. W znacznym stopniu w przypadku naszych trudności ze spłatą banki znacznie lepiej patrzą na klientów, którzy w międzyczasie próbowali z bankiem się dogadać, niż na takich, którzy w pewnym momencie przestali spłacać swoje zobowiązania. Często możemy, także próbować konsolidować nasze zobowiązania z wielu kredytów w jeden. W takich przypadkach, także możemy liczyć albo na wydłużenie okresu spłaty, albo na niższe raty.

Komentarze do “Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia”

  • komentator pisze:

    Chyba najlepszym sposobem aby nie wpaść w spiralę zadłużenia jest niezadłużanie się w ogóle, wtedy nie będziemy mieli problemów z żadnymi spłata. Tylko nie zawsze tak się da i nieraz potrzebujemy jakiejś dodatkowej gotówki. Warto wtedy realnie ocenić w jakim terminie będziemy mogli spłacić swój dług tak aby nie narosły nam karne odsetki.