Kategorie
Najnowsze komentarze
Sonda wakacyjna

Gdzie byłeś w ostatnie wakacje?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lokata połączona z kontem bankowym

1W przypadku decydowanie się na zakładanie lokaty bankowej mamy obecnie wiele możliwości decydowania się na różnego rodzaju produkty bankowe. Oczywiście w tym względzie możemy między innymi decydować się na różnego rodzaju produkty, które na tym polu dadzą nam możliwości znacznie bardziej elastycznego dysponowania naszymi pieniędzmi. Między innymi możemy decydować się na lokaty połączone jednocześnie z kontem bankowym. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, iż w odróżnieniu od zwykłej lokaty bankowej jesteśmy w stanie z takich pieniędzy korzystać w każdym momencie, gdy tylko będziemy potrzebowali naszych pieniędzy. Natomiast w sytuacji, gdy nasze pieniądze będą się gromadziły na koncie będą w stanie na siebie zarabiać.

Jest to dobre rozwiązanie, jeśli idzie o ochronę wartości posiadanego przez nas kapitału przed skutkami działania inflacji. W związku z tym dobrze jest decydować się tylko na takie konta, które w tym przypadku są w stanie gwarantować nam oprocentowanie w skali realnej wyższe od inflacji. W takim przypadku nasze pieniądze będą w stanie nieznacznie zarabiać. Możemy, także po prostu jedynie chronić wartość takiego kapitału. Ze względu na to, że tego rodzaju konta najczęściej są na rynku znacznie droższe nie warto w ich przypadku decydować się na korzystanie z nich, jeśli nie gwarantują nam odpowiedniej wielkości oprocentowania. Niestety bardzo często jest tak, że klienci posiadający takie konta nie zdają sobie sprawy, że zamiast na nich zarabiać dokładają do nich dodatkowe pieniądze na ich prowadzenie.

Komentarze do “Lokata połączona z kontem bankowym”

  • Egofidelis pisze:

    Banki starają się wymyślać coraz to nowe oferty, tak aby przyciągnąć do siebie klienta. A to jakieś struktury, a to lokaty z kontem, a to inne wymyślne rzeczy. A klient to najbardziej by chciał aby bank nie pobierał żadnej opłaty za prowadzenie konta, za korzystanie z karty debetowej czy za wypłaty z bankomatu. Tylko to bank musi zarobić a klient ma tylko dać się złapać i płacić.